KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9996053
*
nr 999 6053
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Eric Elfwén (1921-2008), Stilleben, 79 x 50
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:52:24
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Eric Elfwén
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs mer om Eric Elfwén
nr 999 6053
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Eric Elfwén (1921-2008), Stilleben, 79 x 50
Kondition: slitage, skador
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



